Uutiset 2010

2012 |2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004

31.7.2010

Viro, Tallinna
Tuomari: Dusan Paunovic, Serbia

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN1 JUN-SERT JUN-VSP VSP EE JMVA
18.7.2010

Viro, Haapsalu
Tuomari: Siewert Falk-Rüdiger, Saksa

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN1 JUN-SERT JUN-ROP ROP
17.7.2010

Viro, Pärnu KV
Tuomari: Valentina Ivanishcheva, Venäjä

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN1 JUN-SERT JUN-ROP ROP
17.7.2010

Mäntsälä
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO EH2
17.7.2010

Ylivieska KV
Tuomari: Yvonne Cannon

Kesselin Master of Rock "Rokki" JUN EH2
11.7.2010

Karjaa
Tuomari: Branislav Rajic

Kesselin Kalakaveri "Torsti" AVO EH2
11.7.2010

Viro, Tarto
Tuomari: Christina Epuras, Romania

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN EH2
11.7.2010

Oulu KV
Tuomari: Hassi Assenmacher-Feyel

Kesselin Master of Rock "Rokki" JUN ERI3 PU4
10.7.2010

Oulu KV
Tuomari: Grethe Bergendahl

Kesselin Master of Rock "Rokki" JUN H
10.7.2010

Viro, Räpina
Tuomari: Camila Ricart Mas, Espanja

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI2
3.7.2010

Pori KV
Tuomari: Zsolt Lokodi

FI & EE & LT & SE MVA Kesselin Extra Estrella "Dino" VAL EH2
19.6.2010

Rovaniemi KV
Tuomari: Igor Selimovic, Kroatia

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN1 ROP SERT
13.6.2010

Tuuri kr
Tuomari: Tiina Hallstén

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN EH2
12.6.2010

Orivesi kr
Tuomari: Simu Calin, Romania

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI3
30.5.2010

Järvenpää kr
Tuomari: Miroslav Zidar

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI3
Kesselin Kalakaveri "Torsti" AVO ERI2 PU3
FI MVA V-09 BH TK2 Stillstorm’s Missie "Martta" VET ERI1 PN4 VETROP
Stonecutter’s Arctic Moonshine "Moony" AVO EH
23.5.2010

Helsinki KV
Tuomari: Tiina Hallstén

Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI2 PN4
Kesselin Lady Love "Petra" NUO ERI2
22.5.2010

Hamina KV
Tuomari: Zeljko Gajic, Slovenia

Kesselin Lord Lawless "Marski" NUO ERI1 PU2 SERT VARACACIB
13.5.2010

Kangasniemi
Tuomari: Karin Bergbom

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO EH1
Kesselin Lady Love "Petra" NUO EH1
8.5.2010

Helsinki, Tuomarinkartano, PK-tapahtuma
Tuomari: Jetta Tschokkinen

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO ERI1 PU2 SERT
Kesselin Lord Lawless "Marski" NUO ERI2
Kesselin Lord Le Blonde "Jesse" NUO EH3
Kesselin Garfield "Reino" AVO EH1
Kesselin Kalakaveri "Torsti" AVO H
FI & EE MVA Kesselin John Barr "Timo" VAL ERI1 PU1 VSP
FI MVA Kesselin Fearless "Nemo" VAL ERI2 PU
Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN3
Kesselin Jade "Nada" AVO ERI3
Kesselin Impi Aina Ilona "Pata" AVO EH4
FI MVA V-09 BH TK2 Stillstorm's Missie "Martta" VET ERI1 ROP-Veteraani

Kennel Kesselin KASV 1KP ROP- & BIS3-kasvattaja

2.5.2010

Somero, ryhmis
Tuomari: Juha Putkonen

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO ERI2 PU2 VARASERT
Kesselin Kalakaveri "Torsti" AVO ERI1 PU3
FI&EE MVA Kesselin John Barr "Timo" VAL ERI1 PU4
Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN EH3
Kesselin Lady Love "Petra" NUO ERI2
Kesselin Impi Aina Ilona "Pata" AVO H
FI&EE MVA Slamdunk Phoenix Mercury "Kerttu" VAL ERI1 PN1 VSP

Kennel Kesselin KASV1KP ROP-kasv.

Kuvat: Essi Sailomäki

25.4.2010

Lahti KV
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO ERI2
Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN EH
Kesselin Milla Magia "Milla" JUN EH
Kesselin Lady Love "Petra" NUO EH4
18.4.2010

Vaasa KV
Tuomari: Kirsti Lummelampi

Kesselin Master of Rock "Rokki" JUN ERI2
Golden Ferya Bittersweet "Niki" JUN ERI1 PN3 VARASERT
FI & EE MVA Slamdunk Phoenix Mercury "Kerttu" VAL ERI3 PN4
FI MVA BH TK2 Stillstorm's Missie "Martta" VET EH1

Kuvat: Miina Pulkkinen

4.4.2010

Lappeenranta KV
Tuomari: Pirjo Hjelm

Golden Ferya Bittersweet "Niki" PEK1 KP ROP-pentu
Kesselin Lord Lawless "Marski" NUO EH2
3.4.2010

Ruotsi KV
Tuomari: Eugeny Kuplyauskas, Venäjä

FI&EE&LT MVA Kesselin Extra Estrella "Dino" VSP, SERT -> SE MVA, CACIB
28.3.2010

Helsinki, Pentunäyttely
Tuomari: Marja Salminen

Chirpy Davy Jones "Remi" PEK2 KP (7-9kk)
Cavaliereja oli näyttelyssä 22kpl.

Myös Niki oli mukana amstaffeissa, mutta ei tällä kertaa sijoittunut.

21.3.2010

Tampere KV
Tuomari: Boris Spoljaric, Kroatia

PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO ERI2
24.1.2010

Turku KV
Tuomari: Bruce Owen, Kanada

Kesselin Lord Lawless "Marski" JUN ERI2
Kesselin Lord Le Blonde "Jesse" NUO H
PMJV-09 Kesselin Lord Le Pearl "Dali" NUO ERI1 PU3 VARA-SERT VARA-CACIB
Kesselin Kalakaveri "Torsti" AVO ERI2
Kesselin Lady Lie-Lie "Leela" NUO H
Kesselin Lady Love "Petra" NUO ERI2
Kesselin Jaspis "Nasu" AVO H
FI&EE MVA Slamdunk Phoenix Mercury "Kerttu" VAL EH3
FI MVA BH TK2 V-09 Stillstorm's Missie "Martta" VET ERI1 ROP-VET

Kennel Kesselin KASV 2KP (Torsti, Dali, Marski, Petra)

10.1.2010

Helsinki, Kaapelitehdas
Tuomari: Karin Bergbom

Nikin ensimmäinen näyttely:
Golden Ferya Bittersweet "Niki" PEK1 KP (5-7kk) PNP1 VSP

Mukana myös:
Kesselin Master of Puppets "Eetu" ja Kesselin Milla Magia "Milla", jotka esiintyivät kauniisti, mutta eivät tänään sijoittuneet.

Kuvat 1, 3, 4: Essi Sailomäki
Kuva 2: Jonna Hörkkä

2012 |2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004